Kursy dla dzieci

Nauka poprzez zabawę pozwala na zanurzenie w języku - daje satysfakcję i efekty.

20220904_145353

Deutsch mit Hans Hase im Kindergarten und Vorschule – kurs oparty na programie Goethe-Institut dla dzieci w wieku 6 -7 lat

Sympatyczny zajączek Hans Hase wprowadza dzieci w krąg swojej rodziny, przyjaciół i najbliższego otoczenia, a tym samym w świat języka niemieckiego. Wesoła pacynka towarzyszy dzieciom podczas urządzania domu, prac w ogrodzie, wyprawy do przyjaciół oraz świętowania rodzinnych uroczystości. Podczas zajęć dzieci uczą się języka niemieckiego intuicyjnie, w podobny sposób jak języka ojczystego poprzez słuchanie, widzenie, mówienie i działanie – „zanurzają się” w języku. Dzieci bawią się, śpiewają, tańczą, rymują, odgrywają scenki i wykonują ćwiczenia aktywujące różne zmysły, również za sprawą dodatkowych, autorskich pomocy multisensorycznych. Praca w małych grupach i zadaniowy charakter ćwiczeń stwarzają przestrzeń do swobodnej aktywności, wyzwalają kreatywność oraz pozwalają na zdobycie większej pewności siebie stwarzając bardzo dobrą podstawę do dalszej nauki w szkole podstawowej.

 

Kurs - 2 godz. tygodniowo

Grupa
4 - 6 osób
Ilość godzin kursu
50 godz./30 min.
Ilość zajęć w tygodniu
2 x 30 min.

Kurs - 1 godz. tygodniowo

Grupa
4 - 6 osób
Ilość godzin kursu
30 godz./30 min.
Ilość zajęć w tygodniu
1 x 30 min.

Kurs języka niemieckiego dla dzieci z klas I – III oparty na programie Goethe-Institut "Hans und Monika in der Schule"

Etap edukacji wczesnoszkolnej to nadal okres, w którym dzieci najchętniej uczą się i poznają świat poprzez zabawę i wieloraką aktywność. Narratorami kursu języka niemieckiego dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej są przesympatyczny zajączek- pacynka Hans-Hase oraz jego przyjaciółka Monika. Monika rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą i wraz z Hasem-Hase krok po kroku odkrywa tajemnice nowego miejsca oraz jego użytkowników.  

Podczas kursu dzieci przyswajają język w sposób naturalny, poprzez zabawę, własną aktywność i we współpracy z innymi. Kurs wykorzystuje różnorodne karty pracy oraz multisenostyczne pomoce dodatkowe, obfituje w piosenki, rymowanki, opowiadania, gry dydaktyczne oraz elementy dramy. Stosowane formy pracy zachęcają do samodzielności, odpowiedzialności i świadomego podejmowania decyzji. Przyjazna atmosfera zajęć sprzyja uczeniu się oraz motywuje do dalszej nauki.

hans-hase-foto-karolina-cerneviciene-formatkey-jpg-w851

Kurs - 2 godz. tygodniowo

Grupa
4 - 6 osób
Ilość godzin kursu
50 godz./45 min.
Ilość zajęć w tygodniu
2 x 45 min.

Kurs - 1 godz. tygodniowo

Grupa
4 - 6 osób
Ilość godzin kursu
30 godz./45 min.
Ilość zajęć w tygodniu
1 x 45 min.

Studio d. Małgorzata szuba

NIP 865 212 13 95

www.studio-d.org

malgorzata.szuba17@gmail.com

Social Media